Стандарти

Зробіть Ваш вибір!

Велика кількість органічних стандартів спантеличує виробників органічної продукції та ускладнює їх вибір. Вибір найбільш придатного органічного стандарту для сертифікації, в першу чергу, залежить від кінцевого споживача органічної продукції. Найважливіші країни-імпортери органічної продукції та зростаюче число країн-виробників органічної продукції регулюють органічний ринок, тобто продукція повинна бути сертифікована відповідно до придатної постанови/стандартів, щоб продаватися на відповідному ринку як «органічна»:

Найважливіші ринки:

 • Європейський Союз та його постанови щодо органічного виробництва: Регламент Ради (ЄC) №834/2007 (колишня Постанова ЄС №2092/91) та додаткові постанови: Регламент Комісії (ЄC) №889/2008; Регламент Комісії (ЄC) №1235/2008);

  завантажити або переглянути он-лайн: 834/2007, 889/2008, 1235/2008

 • Канада та Сполучені Штати Америки (COR);

  завантажити або завітати на офіційну веб-сторінку

 • Сполучені Штати Америки та їх Національна Органічна Програма (NOP);

  завітати на офіційну веб-сторінку

 • Швейцарія, Ізраїль, Аргентина, Австралія мають органічні постанови, еквівалентні Регламенту Ради (EC) 834/2007.

У країнах, що не є членами Європейського Союзу застосовується стандарт Міжнародних акредитованих органів сертифікації з органічного виробництва і переробки, еквівалентний Регламентам Ради (ЄС) № 834/2007 та № 889/2008. Завантажити стандарт можна тут.

Шановні виробники! Зверніть, будь ласка, увагу на те, що 09 січня 2014 року набув чинності Закон України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» від 03.09.2013 р. №425-VІІ. Наразі йде процес розробки всіх необхідний підзаконних актів. Ознайомитися з повним текстом чинної версії Закону Ви можете тут.

Існує також широкий спектр приватних органічних стандартів, власниками яких, зазвичай, є фермерські асоціації. Залежно від країни приватне органічне маркування може бути важливим, тому що споживачі довіряють тільки їх «логотипу».

Приклади важливих приватних органічних маркувань:

 • Bio Suisse (Швейцарія)

  завантажити. Для більше детального ознайомлення завітайте на www.biosuisse.ch

 • Demeter (поширені по всьому світі)

  завантажити. Для більше детального ознайомлення завітайте на www.demeter.net

 • Naturland (Німеччина та весь світ)

  завантажити. Для більше детального ознайомлення завітайте на www.naturland.de

 • Soil Association (Великобританія)

  завантажити. Для більше детального ознайомлення завітайте на www.soilassociation.org

 • KRAV (Швеція)

  завантажити. Для більше детального ознайомлення завітайте на www.krav.se

 • Зазвичай кожен оператор у виробничому ланцюжку (виробник, переробник, трейдер тощо) повинен щороку проходити інспекцію та сертифікацію.